Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Kamera z wypożyczalni - dobry sposób na przygodę z filmem.

Wielu z Was, chcących zarabiać na rejestracji imprez okolicznościowych, ma przynajmniej kilka uzasadnionych obaw przed uruchomieniem swojej działalności. Jedną z głównych (oprócz wielu innych), jest z pewnością zakup sprzętu foto - video oraz późniejsze oczekiwanie na pierwszą płatną realizację. Nie ma co się dziwić, gdyż na początku naszej filmowej drogi, bezproduktywny okres - czyli oczekiwanie np.: na realizację ślubu - może sięgać nawet kilku miesięcy. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem na start, jest "kamera i osprzęt z wypożyczalni". 

Co to są wypożyczalnie? Chyba wszyscy wiemy, więc tłumaczyć nie będę. Z pewnością opowiem jednak o praktycznych plusach korzystania z dobrodziejstw tej gałęzi usług prowadzonych głównie przez renomowane sklepy foto-video jak np.: www.CamerasRental.pl należące do Winmar.pl

wypozyczalnia-sprzetu-video

Aby się tym razem nie rozpisywać przejdę do listy konkretów, czyli przykładów, które najlepiej oddadzą Wam korzyści płynące z wypożyczania sprzętu.
  1. Przed zakupem swojej kamery, aparatu, obiektywu, czy innego urządzenia możesz przetestować wybrany model i sprawdzić jak sobie radzi w "Twoich" warunkach scenicznych lub jak Ci leży w rękach. Być może okaże się, że nie jest to jednak sprzęt z Twoich snów.
  2. Zanim znajdziesz pierwszego klienta, może się okazać, że zleciało kilka miesięcy od zakupu. Jeśli wypożyczysz kamerę, to nie stracisz okresu gwarancji na "postoju".
  3. Wypożyczalnie zwalniają Cię od posiadania niektórych większych akcesoriów, jak np.: porządny steadycam czy kran kamerowy. Także w Twojej ofercie możesz sie teraz chwalić jego użyciem, a nie musisz go fizycznie posiadać na stanie i blokować swoich finansów. Pamiętaj ZUS nie czeka.
  4. W wypożyczalni znajdziesz nie tylko sprzęt do standardowych realizacji. Potrzebujesz nagrać jeden skok ze spadochronu? Nie kupuj Go Pro - wypożycz. Twój zleceniodawca zażyczył sobie kamery Blackmagic lub Canona 5d z szerokim kątem? Żaden problem...

Takich punktów można wyliczać wiele, ale przesłanie jest jedno. Od tej pory z pewnością nie musimy mieć kamery, czy osprzętu na wszystkie okazje. Nie musimy wierzyć testom kamer publikowanym w gazetach, czy internecie. Nie musimy korzystać z kart kredytowych aby na 1 realizację kupić odpowiedni obiektyw. Możemy brać się za "grubsze" realizacje, które do tej pory były hamowane przez brak odpowiedniego sprzętu. Podsumowując to wszystko, dzięki wypożyczalni możemy się rozwijać i przy tym sporo zaoszczędzić. 

Pozostaje tylko jedna kwestia. My, Polacy, w dużej części mamy taką małą wrodzoną chęć posiadania...
 

Paweł Karpiński
ABC Filmowania
 


Kategorie

Kursy filmowe

Kursy filmowe prowadzone przez nasz ośrodek i autorskie programy nauczania zawodu zarejestrowane są w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie pod numerem 2.14/00122/2017.

100% Sukcesu - Sto procent naszych kursantów z osób starających sie o dotację w ramach UE / PUP otrzymało środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej w branży filmowanie

Wybierając nasze kursy filmowe i kursy montażu video uzyskasz: wiedzę i praktykę, komplet dokumentów niezbędny przy ubieganiu się o dotację oraz nieodpłatną i nielimitowaną pomoc w początkowej fazie prowadzenia usług filmowych

Polecamy